house 3383493 1920

Prestrešenie terasy – Tipy na trvalé a dočasné prestrešenie

Prestrešenie terasy – Tipy na trvalé a dočasné prestrešenie

Trávenie času na terase je obľúbenou voľnočasovou aktivitou. Ak ju chceme používať čo najintenzívnejšie, jej prestrešenie nám poskytne komfort a pohodu počas slnečných dní a zároveň nám umožní tráviť čas na čerstvom vzduchu, keď prší.

Trvalé prestrešenie terasy

Pri trvalom prestrešení terasy existuje mnoho variantov, z ktorých si môžeme vyberať. Či už ide o materiál konštrukcie alebo krytiny, v tomto článku Vám priblížime riešenia, vďaka ktorým budete môcť na terase tráviť čo najviac času.

OS X:Users:Barbora:Desktop:pexels-max-vakhtbovych-7031592.jpg
OS X:Users:Barbora:Desktop:rooftop-6159170_1920.jpg

Konštrukcia

Drevená konštrukcia je veľmi populárna a zvyčajne sa rieši v kombinácii so sedlovou strechou, aby voda ľahšie odtekala. Obstarávacia cena je nižšia ako pri kovovej konštrukcii, ktorá sa vyznačuje pevnosťou a ľahkosťou

OS X:Users:Barbora:Desktop:pexels-max-vakhtbovych-7061663.jpg

Krytina

Medzi najväčšie pozitíva plechovej krytiny patrí odolnosť voči poveternostným podmienkam, nízka hmotnosť a nižšia cena. Jednoducho sa montuje a udržuje. Tiež disponuje vysokou požiarnou odolnosťou. Na druhej strane má tendenciu prehrievať sa, preto je vhodné ju kombinovať s tepelnou izoláciou.

Škridla je ďalšou alternatívou prestrešenia terasy. Má dlhú životnosť, odoláva prepúšťaniu vody. Či už ide o keramickú alebo betónovú škridlu, obidva typy dokážu čeliť extrémnym klimatickým podmienkam. Dlhoročná stálosť farby je ďalšou výhodou.

Prestrešenie terasy sklom predstavuje modernú možnosť riešenia terasy. Prepúšťa svetlo a zároveň chráni pred nepriaznivým počasím. Použité sklo je ochranného charakteru, nakoľko musí odolávať zrážkam, krupobitiu, vetru a teplotným výkyvom. Ako dodatočná tieniaca technika môže byť použitá mobilná roleta. 

OS X:Users:Barbora:Desktop:pexels-athena-2962009.jpg

Dočasné prestrešenie terasy – Pergoly

Všetky exteriérové priestory, či už ide o terasu, bazén alebo inú vonkajšiu plochu, sú efektívnejšie v kombinácii s tieniacou technikou, ktorá poskytuje potrebné pohodlie a dodáva domu štýlový prvok. Zastrešenie pergolou patrí k jedným z najobľúbenejších riešení.

OS X:Users:Barbora:Desktop:pexels-skylar-kang-6430734.jpg

Pri výbere pergoly si musíme uvedomiť, aký účel má spĺňať. Aktuálne si môžeme vyberať od jednoduchých, cenovo nenáročných funkčných pergol až po dizajnové kúsky s celkovým vybavením, ktoré nám poskytujú komfort aj počas chladných dní. Medzi obľúbené doplnky patrí osvetlenie, ozvučenie či ohrievanie, na ktoré je potrebné myslieť už pri kúpe, nakoľko dodatočná inštalácia je komplikovanejšia a môže sa zbytočne predražiť.

Výber prestrešenia terasy môže byť náročný, naši odborníci Vám s ním radi pomôžu a nájdu najvhodnejšie riešenie pre Vašu špecifickú požiadavku.

Podobné články

Inšpirácie, zaujímavé tipy a trendy pre ideálne bývanie.

Tepelné čerpadlá - typy, ktoré si vybrať?
Tepelné čerpadlo je zariadenie, ktoré pomocou mechanickej práce prenáša teplo z jedného miesta na druhé. Dokáže zabezpečiť vykurovanie aj chladenie,...
Fotovoltika - všetko, čo potrebujete vedieť
Fotovoltický systém je vhodný pre firmy aj domácnosti, ktoré majú vysokú spotrebu elektriny počas dňa, v čase, keď je aktívne...