Olešná

Klient
Súkromný projekt
Rok
2017
Funkcia
Rezidenčná
Stav
Vo výstavbe

galéria

o projekte

Projekt 2-podlažného rodinného domu s celkovou podlahovou plochou 203 m 2 s nadštandardným priestorom v obytnom podkroví. Vplyvom hmotového riešenia vznikol v interiéry vzdušný otvorený priestor s galériou siahajúcou až po úroveň strechy. Vďaka vyvýšenej nadmurovanej časti sa podarilo efektívnejšie využiť plochu v podkrovných izbách.

Fasádne stvárnenie je celistvé v odtieňoch bielej, sivej, čiernej doplnená obkladom z drevo-dekóru. Za povšimnutie stojí konštrukcia vikiera kubických tvarov slúžiaca ako výstup na terasu, ktorá je vsadená do konštrukcie strechy s krytinou s falcovaného plechu, ktorý funkčne a efektne dotvára tento architektonický celok.

Tento rodinný dom ponúka nadštandardný priestor aj vybavenie. Denná zóna je navrhnutá spojená obývacia izba s kuchyňou a jedálňou. Zaujímavé, je riešene terasy prístupnej z obývacej miestnosti, ktorá je cielene vsadená v závetrí medzi dennou a nočnou zónou 1.nadzmeného podlažia. O komfort na terase sa postará hliníková konštrukcia slnolamov.

Interiér sme riešili moderný funkčný ktorý príjemne kontrastujúci s prírodným drevom, ktoré je prítomné v podobe trámového stropu a taktiež drevenej konštrukcie schodiska. V jedálenskej časti kuchyňou dominuje riešenie kuchynskej linky s ostrovom a skrytou špajzou prístupnej cez dvierka v dekóre kuchynskej linky. Obývacia izba s galériou pôsobí veľkolepo, vzdušne. Špecifické je riešenie krbovej vložky s praktickou obostavbou.