window 1491700 1920

Tieniaca technika – Interiérové a exteriérové rolety

Tieniaca technika – Interiérové a exteriérové rolety

Rolety predstavujú vhodnú alternatívu ochrany interiéru pred slnečnými lúčmi. Ich praktickosť a funkčnosť nachádza využitie na obytných priestoroch či administratívnych budovách. Aktuálne si na trhu môžeme vybrať z množstva farebných prevedení a dizajnov interiérových a exteriérových roliet, ktoré dotvárajú štýlový vzhľad miestnosti či budovy.  

Interiérové rolety

Interiérové látkové rolety patria medzi obľúbený variant tienenia priestoru. Jednoducho sa udržujú a inštalujú. Existuje mnoho látok s rôznou priepustnosťou svetla – od transparentných až po úplne zatemňujúce. Druh roliet deň a noc, ktoré sú kombináciou priehľadnejšej a menej priehľadnej látky, umožňuje striedaním pásov, jednoduchú reguláciu intenzity svetla v interiéri. 

S X:Users:Barbora:Desktop:pexels-max-vakhtbovych-7061339.jpg
S X:Users:Barbora:Desktop:pexels-max-vakhtbovych-6956122.jpg

Interiérové rolety alebo žalúzie?

V porovnaní s interiérovými žalúziami sa rolety jednoduchšie čistia. Vo väčšine prípadov však nie je možné nastaviť intenzitu tienenia ako je to u žalúzií, kde sa intenzita vpúšťaného svetla reguluje naklápaním lamiel. 

+
Cenovo dostupnéJednoduchá údržba a montáž
Široká výberová škála, rôzna priepustnosť svetla
Dokážu vytvoriť absolútnu tmu
Väčšinou nie je možné ovplyvniť intenzitu vpúšťaného svetla
Silnejšie znečistenie môže byť problém

Exteriérové rolety 

Okrem tieniacej funkcie zastávajú vonkajšie rolety aj funkciu bezpečnostnú. Počas letných mesiacov zabraňujú prehrievaniu interiéru, v zime zas chránia pred únikom tepla. Tĺmia hluk a poskytujú ochranu oknám pred poveternostnými podmienkami. Umožňujú dosiahnuť úplnú tmu. 

S X:Users:Barbora:Desktop:window-1491700_1920.jpg

Exteriérové rolety alebo žalúzie?

V porovnaní s vonkajšími žalúziami sú rolety odolnejšie proti vetru a silnejšie tĺmia hluk z exteriéru.  Tiež sú odolnejšie proti neželanému vniknutiu. Na druhej strane nedokážu optimálne regulovať svetlo v miestnosti tak, ako žalúzie.

+
Dokážu vytvoriť absolútnu tmu
Bezpečnostná a izolačná funkcia
Odolnosť proti vetru
Znižujú prevádzkové náklady
Znižujú hlučnosť
Nedokážu plne regulovať svetlo
Rozmerové obmedzenia pri nepravidelných a veľkých plochách

Interiérová tieniaca technika je ideálnym riešením, ak si želáte dosiahnuť súkromie, chrániť priestor pred neželanými slnečnými lúčmi, či zútulniť miestnosť. Je dôležité si uvedomiť, že vnútorné tienenie, ale nie je postačujúce pri prehrievaní interiéru. Vhodné riešenie poskytuje kombinácia s exteriérovým tienením, ktoré chráni priestor pred prehrievaním. 

Ak si želáte poradiť, ktorý druh alebo kombinácia tieniacej techniky je pre Váš priestor najvhodnejšia, neváhajte nás kontaktovať. Náš skúsený tím Vám poskytne všetky dôležité informácie. 

Podobné články

Inšpirácie, zaujímavé tipy a trendy pre ideálne bývanie.

Tepelné čerpadlá - typy, ktoré si vybrať?
Tepelné čerpadlo je zariadenie, ktoré pomocou mechanickej práce prenáša teplo z jedného miesta na druhé. Dokáže zabezpečiť vykurovanie aj chladenie,...
Fotovoltika - všetko, čo potrebujete vedieť
Fotovoltický systém je vhodný pre firmy aj domácnosti, ktoré majú vysokú spotrebu elektriny počas dňa, v čase, keď je aktívne...