window 1491700 1920

Tieniaca technika – Interiérové a exteriérové rolety

Tieniaca technika – Interiérové a exteriérové rolety

Rolety predstavujú vhodnú alternatívu ochrany interiéru pred slnečnými lúčmi. Ich praktickosť a funkčnosť nachádza využitie na obytných priestoroch či administratívnych budovách. Aktuálne si na trhu môžeme vybrať z množstva farebných prevedení a dizajnov interiérových a exteriérových roliet, ktoré dotvárajú štýlový vzhľad miestnosti či budovy.  

Interiérové rolety

Interiérové látkové rolety patria medzi obľúbený variant tienenia priestoru. Jednoducho sa udržujú a inštalujú. Existuje mnoho látok s rôznou priepustnosťou svetla – od transparentných až po úplne zatemňujúce. Druh roliet deň a noc, ktoré sú kombináciou priehľadnejšej a menej priehľadnej látky, umožňuje striedaním pásov, jednoduchú reguláciu intenzity svetla v interiéri. 

S X:Users:Barbora:Desktop:pexels-max-vakhtbovych-7061339.jpg
S X:Users:Barbora:Desktop:pexels-max-vakhtbovych-6956122.jpg

Interiérové rolety alebo žalúzie?

V porovnaní s interiérovými žalúziami sa rolety jednoduchšie čistia. Vo väčšine prípadov však nie je možné nastaviť intenzitu tienenia ako je to u žalúzií, kde sa intenzita vpúšťaného svetla reguluje naklápaním lamiel. 

+
Cenovo dostupnéJednoduchá údržba a montដiroká výberová škála, rôzna priepustnosť svetlaDokážu vytvoriť absolútnu tmuVäčšinou nie je možné ovplyvniť intenzitu vpúšťaného svetlaSilnejšie znečistenie môže byť problém

Exteriérové rolety 

Okrem tieniacej funkcie zastávajú vonkajšie rolety aj funkciu bezpečnostnú. Počas letných mesiacov zabraňujú prehrievaniu interiéru, v zime zas chránia pred únikom tepla. Tĺmia hluk a poskytujú ochranu oknám pred poveternostnými podmienkami. Umožňujú dosiahnuť úplnú tmu. 

S X:Users:Barbora:Desktop:window-1491700_1920.jpg

Exteriérové rolety alebo žalúzie?

V porovnaní s vonkajšími žalúziami sú rolety odolnejšie proti vetru a silnejšie tĺmia hluk z exteriéru.  Tiež sú odolnejšie proti neželanému vniknutiu. Na druhej strane nedokážu optimálne regulovať svetlo v miestnosti tak, ako žalúzie.

+
Dokážu vytvoriť absolútnu tmuBezpečnostná a izolačná funkciaOdolnosť proti vetruZnižujú prevádzkové nákladyZnižujú hlučnosťNedokážu plne regulovať svetloRozmerové obmedzenia pri nepravidelných a veľkých plochách

Interiérová tieniaca technika je ideálnym riešením, ak si želáte dosiahnuť súkromie, chrániť priestor pred neželanými slnečnými lúčmi, či zútulniť miestnosť. Je dôležité si uvedomiť, že vnútorné tienenie, ale nie je postačujúce pri prehrievaní interiéru. Vhodné riešenie poskytuje kombinácia s exteriérovým tienením, ktoré chráni priestor pred prehrievaním. 

Ak si želáte poradiť, ktorý druh alebo kombinácia tieniacej techniky je pre Váš priestor najvhodnejšia, neváhajte nás kontaktovať. Náš skúsený tím Vám poskytne všetky dôležité informácie. 

Podobné články

Inšpirácie, zaujímavé tipy a trendy pre ideálne bývanie.

Možnosti ohrevu a zakrytia bazéna
Možnosti ohrevu a zakrytia bazéna Kúpaciu sezónu si môžete predĺžiť ohrevom vody a to pomocou tepelného čerpadla, elektrického kúrenia, solárnych...
Starostlivosť o vodu v bazéne – Chémia a filtrácia
Starostlivosť o vodu v bazéne – Chémia a filtrácia Údržbe bazéna pripisujeme takú istú dôležitosť ako jeho výberu. Od starostlivosti...